کنسرت ویژه بزرگداشت مقام مولانا در آمریکا برگزار می شود

کیهان کلهر به همراه حمیدرضا نوربخش و برخی گروههای موسیقی از کشورهای مختلف به منظور بزرگداشت مقام مولانا 6 مهرماه کنسرتی را در سالن "هالیوود بول" برگزار می کنند.

 

کیهان کلهرنوازنده کمانچه با اعلام این خبر  گفت : این کنسرت که در سالن 25 هزار نفره "هالیوود بول" برگزار می شود، اجرایی هنری در شناساندن مقام مولانا است برهمین اساس هنرمندانی از دراویش حلب سوریه ، دراویش قادری کردستان ایران ، "نورمحمد درپور" از جنوب خراسان، گروه موسیقی "جاده ابریشم " و همچنین گروه ما با آواز حمیدرضا نوربخش حضوردارند تا کنسرتی را جهت معرفی جایگاه مولانا اجرا کنند.

 

 

 

وی در ادامه به دلایل برگزاری این کنسرت اشاره کرد و گفت : تا کنون کنسرت ها و برنامه های بسیاری در وصف مقام مولانا اجرا  شده است اما متاسفانه در برخی از این اجراها نوعی سوء استفاده از نام این شاعر ایرانی به چشم می خورد برهمین اساس تصمیم گرفتم با جمع کردن هنرمندان ایرانی و برخی از بهترین نوازنده های نقاط مختلف اثری درخور و شایسته ارائه دهیم؛ به همین دلیل برای اینکه بارهنری این اجرا به هرلحاظ کامل باشد از یدالله کابلی خطاط خوب ایرانی هم حین اجرای کار بهره بردیم تا که هنگام اجرای کنسرت این استاد خط همزمان شعرهایی که به تصنیف درآمده را روی صحنه می نویسد .

 

 

 

این آهنگسازبا اشاره به دیگر کنسرت های  خود همراه با گروه موسیقی ایرانی گفت : پس از برگزاری این کنسرت درست یک هفته بعد 13 مهرماه همراه با حمید رضا نوربخش (خواننده)، سیامک جهانگیری نوازنده (نی)، سیامک آقایی (سنتور) ، فریبرز عزیزی و صهبا مطلبی (تار) و بهنام جمالی (تنبک) کنسرتی را بوستون و سالن "نیویورک کارنگی هال" در دستگاه نوا اجرا می کنیم .

 

 

 

کیهان کلهر در پایان به برنامه های آتی خود اشاره کرد : چندی پیش آلبوم "شهرخاموش"منتشر شد و قرار است مجموع این آلبوم که یک کوارتت زهی همراه با گروه "بروکلین رایدر" است را در اکتبر سال آینده در آمریکا اجرا کنیم .  

/ 3 نظر / 10 بازدید
بیژن

درودبرگرامی همدل. من تارنگاری دارم که درآن درباره گزشتار ایران مینویسم. اگر دوست داشتی چیزی در مورد گزشتار ایران بخوانی به تارنگار من سری بزن. شادوپیروزباشی. بدرود.

حامد سنتور

سلام , بسیار سایت خوبی دارید من هم جزو دوستاران موسیقی سنتی مخصوصا کیهان کلهر هستم به شما تبریک میگم به وب لاگ من هم سر بزنید خوشحال میشم امیدوارم خوشتون بیاد