کیهان کلهر: ارشاد شهرستان‌ها برای مجوز وزرات ارشاد‌، تره هم خرد نمی‌کنند!

کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده شهیر ایران  درباره کنسرت دو شب گذشته خود در شیراز گفت: چگونه است که یک اداره زیرمجموعه، مجوز بالا دست خود را قبول نمی کند و برای برگزاری کنسرت تا این اندازه هنرمند را آزار می دهد.
وی افزود: در حالی که چندی پیش ، این کنسرت با همنوازی من و اردال ارزنجان درتهران با مجوز وزارت ارشاد برگزارشد، ظاهرا نباید هیچ مانعی برسرراه دریافت مجوز محلی از اداره ارشاد شیراز برای برگزاری کنسرت درآن شهر به وجود می آمد.
این هنرمند بیان این نکته که متاسفانه باید بگویم اداره ارشاد شیراز تمام توان خود را به کار برد تا من عطای این کنسرت را به لقایش ببخشم ، ادامه داد: اما اداره ارشاد مورد نظر دریافت مجوز را به ظهر روز چهارشنبه یعنی آخرین ساعات روز قبل از اجرا موکول کرد آن هم با این شرط که تبلیغات شهری برای کنسرتی با این همه تقاضای گسترده مردمی انجام نشود و هیچ کس از ماهیت وجودی این کنسرت مطلع نشود.
وی ادامه داد: این موضوع تنها یک معنی دارد؛ عزم راسخ مسئولان محلی برای ضربه زدن به هنرمندی که سی سال برای موسیقی این کشورزحمت کشیده و با تمام توان برای بالا بردن نام وهنر ایران زمین تلاش کرده است.کلهربا اشاره به وضعیت نامناسب صدور مجوز در شهرستان ها اضافه کرد: در حالی که وزارت ارشاد تنها نهاد رسمی و قانونی صادر کننده مجوز کنسرت است ؛ چگونه باید باور کرد به تازگی و به شکل قانونی نانوشته، اداره های شهرستان ها به جای تابعیت از مدیران اصلی ، خود اعلام استقلال کرده و برای مجوزوزرات ارشاد ، تره هم خرد نمی کنند .
وی افزود: اگر مسئولان شیراز برای برگزاری یک کنسرت موسیقی تا این اندازه مشکلات ایجاد می کنند؛ در تبریز که متاسفانه مسئولان محلی ، به راحتی ممنوعیت اجرای کنسرت موسیقی درآن شهر پر جمعیت را اعلام می کنند.
این آهنگساز ونوازنده نام دار ایرانی افزود: در شرایط فعلی نمی دانم وقتی با من به تقاضا و درخواست عده ی بی شماری از مردم هنر دوست و تنها با هدف جلوگیری از تمرکز بر مرکز ، برصدد اجرای این کنسرت در شهرستان های گوناگون ایران هستم این گونه برخورد می شود ، دیگر با جوانانی که شاید از شهرت کمتری برخوردار بوده و از آستانه تحمل کمتری برخوردارهستند ، چگونه رفتار خواهد شد؟
کلهر اضافه کرد: بهتر است مسئولان وزرات ارشاد هر چه زودتر تصمیم قاطع و روشنی در برابر قانون گریزی زیر دستان خود در شهرستان ها بگیرند تا تکلیف همه موسیقی دان ها درباره اجرا یا عدم اجرای کنسرت در شهرستا ن ها روشن شود تا بیهوده به دنبال اهمیت به هنر شهرستا ن ها نباشند. 

/ 1 نظر / 32 بازدید
مجتبی

سلام پاینده و سلامت باد حضرت استاد کلهر به امید آنکه ان شا الله این به اصطلاح مدیران خرد سر عقل بیایند و ذره ای درک نسبت به هنر ورهنرمند پیدا کنند ..