آواز شجريان از فردا در اروپا طنين‌انداز مي‌شود

A0285435.jpg

تور موسيقي «محمدرضا شجريان» با گروه جديدش از فردا در لندن آغاز و تا 8 خرداد ادامه مي‌يابد. 

در اين كنسرت‌ها كه از فردا در لندن آغاز مي‌شود،استاد آواز ايران به همراه گروه جديد خود متشكل از«مجيد درخشاني» نوازنده تار،«سعيد فرج‌پوري»:كمانچه،«محمد فيروزي»:عود،«همايون شجريان»: تنبك قطعات جديدي از ساخته‌هاي خود و «درخشاني»را اجرا مي‌كند.

بنابراين گزارش «شجريان» تور موسيقايي خود را از لندن آغاز مي‌كند به طوري كه دو روز در اين شهر به روي صحنه مي‌رود و بعد از آن به اسلو مي‌رود و در تاريخ 12 ارديبهشت برنامه‌اي را اجرا مي‌كند.

اين استاد آواز ايران كه تقريبا دو سال از آخرين اجرايش در ايران مي‌گذرد 14 ارديبهشت در استكهلم،15 ارديبهشت گوتنبرگ و 29 ارديبهشت در آمستردام به روي صحنه مي‌رود.اين گروه همچنين 4 خردادماه در فرانكفورت،6 خرداد در كلن و 8 خرداد در برلين به اجراي برنامه مي‌پردازند.
اين گزارش مي‌افزايد: به نظر مي‌آيد «شجريان» قصد دارد تركيب جديد گروهش را به ديگر كشورها معرفي و به اين طريق به اشاعه موسيقي سنتي ايران و توانمندي نوازندگان ايراني بپردازد؛ وي تاكنون به اين وسعت در شهرهاي اروپايي به اجراي موسيقي نپرداخته است.

 ماه‌هاي گذشته خبر احتمالي كنسرت «محمدرضا شجريان» در ايران اعلام شده بود اما تاكنون هيچ برنامه‌اي از سوي وي تاييد نشده است.

منبع:فارس/ 1 نظر / 29 بازدید
sina

agha damet garm .matalebe mashti erae midi .man ke kolli doat mikonam .khelyi chakerim