صافي گلپايگاني :ساخت مدرسه موسيقي حرام است !

آيت الله صافي گلپايگاني در ديدار با خيران مدرسه ساز، با اشاره به ضرورت برپايي امر به معروف و نهي از منكر در جامعه، ساخت مدرسه موسيقي را حرام دانست.


حضرت‌ آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني صبح امروز، پنج شنبه، بيستم ارديبهشت‌ماه در ديدار شماري از خيران مدرسه‌ساز با آرزوي موفقيت براي همه كساني كه در زمينه آموزش و پرورش جوانان كوشش مي‌كنند، گفت: تربيت ديني و بروز اسلام در جامعه امر بسيار مهمي است و بايد حركت‌هاي فرهنگي در جامعه در راستاي اين هدف صورت پذيرد.


 


وي اظهار داشت: دولت بايد زمينه فعاليت بيشتر خيران را در جامعه فراهم كند.


 


اين مرجع تقليد تصريح كرد: ساخت كتابخانه، بيمارستان و مدرسه از مصاديق صدقه است كه ثواب آن تا پس از مرگ هم ادامه دارد.وي خواستار سرمايه‌گذاري خيران در كارهايي شد كه براي جامعه سودمند باشد و افزود: ساخت مدرسه‌ موسيقي نه تنها براي جامعه مفيد نيست، بلكه كار حرامي است.اين استاد خارج فقه حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: مسؤولان آموزش و پرورش بايد از بروز و گسترش فساد در ميان جوانان و نوجوانان جلوگيري كنند.وي در پايان بيان كرد: در جامعه بايد امر به معروف و نهي از منكر صورت گيرد زيرا در اسلام، جهاد و ديگر اعمال مذهبي در برابر اين فريضه الاهي مانند قطره‌اي در برابر دريا هستند.
/ 2 نظر / 10 بازدید
mohsen

هيچ کدام از با سوادان با ساختن مدرسه و محيط علمی مخالف نيست ولی چطور ممکن است که حيوانها از شنيدن موسيقی لذت می برند همان طور که يک گاو شيرش در زمان گوش کردن به موسيقی زياد می شود و همين طور گياهان ولی چگونه اين محبت الهی برای با شعورترين مخلوقين خداوند که از گياهان و حيوانات برتر هستند حرام است همان گونه که خداوند در قرآنی که شما از آن دم می زنيد فرموده که اذان و قرآن را با لحن زيبا بخوانيد تا در دل مومن جای گيرد با نظر شما کاملا مخالف و اميد وارم از اين نظر خود خواهانه خود بر گرديد

برديا

با سلام حضور گردانندگان ويا گرداننده عزيز و دوست داشتنی اين سايت که ما از اخبا ر موسيقی آگاه مسازد: در مورد فتوای جناب صافی به عرض می رسانم که خیرین محترم به آن بلوغ فکری رسیدهاند که ساختن اماکنی برای اموزش و ارتقای سطح فرهنگ و شعور مردم به هیچ وجه کار حرامی نیست و لازم به تذکر نمی باشد. در ضمن آندسته از خیرین که تصمیم به ساخت مرکزی برای تعلیم موسیقی مهجور این سرزمین دارند مطمئنا بیدی نیستند که به این بادها بلرزند. در آخر شعری را به جناب صافی تقدیم میکنم: اشتر به شعر عرب در آتش است و طرب گر ذوق نیست تو را کژ طبع جانوری پس خودتان را مرجع عالیقدر نخوانید که بسی بد است. همینطور اگر تریبون آزادی وجود داشت یقین داشته باشید کسانی هستند که سخنان شما را در همان نطفه خفه سازند. به امید روشنایی................ دوستدار موسیقی ۲۱ ساله از زنجان